logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Čtvrtek (21.11.2024)
SVÁTEK: Albert
ZÍTRA: Cecílie

*** Masírování vlasů - jizvy -další - foto

Typ: lázně - procedůry

Masírování vlasů

Masáž hlavy způsobuje zvýšené proudění krve v kožní tkáni a zvýšenou látkovou výměnou,což příznivě působí na růst vlasů.Způsobuje také příjemný pocit a osvěžení.

Používáme k tomu vlasové vody-zvyšují výsledek prokrvení(př.mentolová,kafr..)a vlasová tonika-působí v kožní tkáni,mají charakteristiku léčit.
Obsahují vitamíny (vitanol),bilinné látky (bříza,vývar z kopřivy či heřmánku),tuky (březová voda s tukem)
Tyto vody omezují vypadávání vlasů,upravují tvorbu mazu,napomáhají zabránit lupivost.

Způsoby masáží:
1)ruční-(povrchová)provádíme lehké tření pokožky rovnoměrnými nebo krouživými pohyby
2)hloubková-intenzivní tření s větším tlakem bříšky prstů na pokožku.Masáž působí v hloubce tkáně a nervová zakončení uvolňují svalové napětí

Postup:
Vždy začínáme na krku.Je tam žíla,z které vede krev směrem na horu.Přípravek naneseme na několik míst a ihned vtíráme od čelních,bočních a krčních partií směrem k temeni,kde masáž ukončíme.

 

Tlakové masáže

Je empiricky dokázáno, že působení trvalého tlaku na jizvu zabraňuje tvorbě hypertrofického jizvení. Využívá se toho hojně u popálenin, kdy pomocí elastického prádla, místy vyztuženého destičkami, se zabraňuje tvorbě deformujících jizev. Tento pozitivní efekt lze využít u jakékoliv jizvy. Tlakové masáže se provádí takto: na zhojenou ránu (cca 1-2 týdny po odstranění stehů) zatlačíme prstem proti podkladu tak,aby se nehtové lůžko odkrvilo, tlak ponecháme cca 30 sekund, poté povolíme a prst přesuneme na vedlejší část jizvy a postup opakujeme. Takto tlakem promasírujeme celou délku jizvy. Přes jizvu tedy prstem nepřejíždíme, pouze tlačíme. Masáž provádíme minimálně 3x denně po 10 minutách, čím častěji, tím lépe. Účinek očekáváme cca za 1- 2 měsíce. Jsou-li masáže správně a dostatečně často prováděny mají výborný efekt.

Fotogalerie:

 

 

 

Zemské magnetické pole - zdroj energie pro léčitele i pacienty

Nukleární fyzik dr. Robert Beck cestoval po světě a měřil frekvence mozkových vln různých léčitelů. Zjistil, že pro všechny léčitele platil v čase, kdy léčili - nezávisle na způsobu léčení -, stejný model frekvence mozkových vln o hodnotě 7,8-8 Hz. Dr. Beck testoval charizmatické křesťanské "léčitele vírou", havajské "kahunas", léčitele používající metody wicca, santerie, radestezie a radioniky, dále také léčitele využívající pro léčení vyšší smyslové vnímání nebo citlivost pro okultní a parapsychologické jevy (média). Výsledky byly překvapivě shodné.

Položil si otázku: "Proč tomu tak je? Co udává tento rytmus?" Zjistil, že odpověď je ukryta v kolísání magnetického pole země, které se pohybuje mezi 7,8-8 Hz. Jedná se o tzv. Schumannovy vlny. Na základě dalšího výzkumu prováděného v době léčení došel k závěru, že mozkové vlny léčitelů byly v okamžiku léčení synchronizované se Schumannovými vlnami, a to jak co se týká frekvence, tak i fáze. To znamená, tyto mozkové vlny pulzují nejen ve stejné frekvenci, ale i ve stejném čase jako Schumannovy vlny země. Lze předpokládat, že léčitelé jsou schopni k léčení pacientů čerpat energii z magnetického pole země. Tento postup se nazývá sdružování polí.

Dr. John Zimmerman, zakladatel a prezident Bío-Elektro-Magnetics Institutu v Renu v Nevadě, prostudoval velké množství prací zabývajících se sdružováním polí a korelací se zkušenostmi léčitelů. Jasně z toho vyplynulo, že to, co léčitelé nazývají "uzemněním" (spojením se zemí), je napojením se na energetické pole Země, a to jak ve frekvenci tak i čase.

Dr. Zimmerman zjistil, že pokud je léčitel ve spojení se Schumannovými vlnami, dostává se pravá a levá hemisféra do rovnováhy a vykazuje tzv. alfa hladinu, tj. hodnotu 7,8-8 Hz. Když jsou léčitelé při léčení pomocí vkládání rukou ve spojení s pacientem, také jeho mozkové vlny se dostanou do hladiny alfa, jsou synchronizované s léčitelem a pravá a levá hemisféra jsou v rovnováze. Prostřednictvím léčitele je pacient spojen se zemským magnetickým polem a má možnost při léčení čerpat z tohoto obrovského zdroje energie.

Zdroj: Barbara Ann Brennan - Zjevení světla, nakladatelství Pragma

polární zářepolární zářepolární zářepolární zářepolární zářepolární záře



Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

Automasáž-naučme se masírovat sami, 1. část

21. ledna 2009 v 22:53 | Jiřina,vlastní úprava ,čerpáno z praxe, J.Kvapílek-Sportovní masáž prokaždého, foto vlastní |  I I Masáže
Mnoho lidí nemá možnost a někdy ani čas navštěvovat maséra,proto mohou používat automasáže, při které se sami masírujeme. Nevýhodou automasáže je že např. horní končetiny
si můžeme masírovat jen druhou rukou a část zad je pro tuto masáž nepřístupná. Ale lze to do určité míry nahradit masážními kartáči s dlouhou rukojetí,masážními pásy a také pomocí frote ručníku. Výhodou této masáže je i to, že si sami můžeme řídit její intenzitu, hloubku hmatů a také dobu trvání. Při automasáži se doporučuje střídat masáž různých částí těla denně podle potřeby. Proto je dobré ji zařazovat do každodenního režimu. Při automasáži nohou sedíme na lavičce ,na nižší židli nebo na zemi. Při automasáži břicha ležíme na zádech s mírně pokrčenými a zapřenými nohami. Ostatní části těla jako záda,hrudník,šíji,ruce masírujeme převážně ve stoje nebo v sedě.
Jak postupovat při automasáži:
Jednotlivé hmaty /tahy / při posílení celého organismu provádíme vydatně a každý hmat opakujeme 15-20x. Pokud potřebujeme odstranit únavu, masírujeme jen lehce se střední silou a každý hmat provádíme 8-12x. Vynecháme hluboké tepání a pohyby v kloubech.
Masážní hmaty dělíme na:
a/ tření- kde jednou nebo oběma rukama třeme masírovanou oblast dlaní, hřbetem ruky nebo bříšky prstů
b/ roztírání - obdobné jako tření, ale při tomto hmatu působíme více do hloubky.Má značný účinek na ploché svaly, klouby a jejich okolí. Provádí se spirálovitě-dlaní, prsty oběma rukama, palcem nebo hřbetem pěstí.
Na kloubech zase dlaní, špetkou ,palcem.
c/ hnětení - používáme tam. kdeje více svalové hmoty. Sval uchopíme mezi palec a ostatní prsty a buď ho obtahujeme od středu svalu nebo ho vlnovitě propracováváme oběma rukama.Oběma dlaněmi uchopíme sval a proti sobě hněteme kolmo na podélnou osu říká se tomu hnětení válením
d/ tepání - provádíme rychlými údery střídavě oběma rukama. Svaly musí být úplně uvolněné.
provádí se - plochou dlaní a prsty
- dlaní ve tvaru misky
- smetáním konečky prstů
e/ chvění - dlaň položíme na sval, široce roztáhneme prsty ,podržíme sval a krátkými rychlými pohyby jím pohybujeme do stran-palec při tom dáme proti ostaním prstům
f/vidličkou- tvořenou ohnutým druhým a třetím prstem
Automasáž dolní kočetiny.
Nohy tuto masáž potřebují nejvíce,protože bývají hodně namáhány. Při jejich masáži buď stojíme nebo sedíme.Tak jak nám to vyhovuje.
1. Začneme třením jedné a potom druhé nohy dlaněmi k sobě směrem od chodidel nahoru a hřbety rukou směrem dolů k chodidlům
tření nohy směrem nahoru
tření nohy směrem dolů
Automasáž nártu:
-dlaní patkou
nárt1
nárt1
-palci
nárt2
nárt3
- špetkou body na linii začátku nártu zejména při velké únavě
nárt3

kotníky - dlaní patkou
kotník 1
-špetkou
kotník 2
-palci / t.zv. osmičky/
kotník 3
bérec:Achillova šlacha,nůžkový hmat
Achillovka1
hmat vidlicí-
Achillovka 2
koleno:-roztírání částí dlaně
koleno 1
-špetkou
koleno 2
oběma palci /osmička/
koleno 3
automasáž stehna:tepání sekáním
stehno 1
- chvění rychlým i pomalým válením
stehno 2
-třením vytíráním přes ruku
stehno 3
- vlnovité roztírání palci
vlnovité roztírání
Automasáž lýtka: svaly bérce jsou uvlněny, koleno trochu pokrčíme a masírujeme vytíráním přes ruku,a to od paty směrem k podkolení jamce,hnětením uchopováním a odtahováním,tepáním hřbety rukou a chvěním vidlicí.
lýtko
.............hnětení uchopováním a odtahováním
Zakončení automasáže dolní končetiny provedeme závěrečným třením jako u úvodního tření.