logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Čtvrtek (21.11.2024)
SVÁTEK: Albert
ZÍTRA: Cecílie

*** Pension EURO 2000 Janov u Hřenska - České Švýcarsko

Telefon: +420412554248, 732483280
Webové stránky: www.pension-euro2000.cz
Typ: Penzion
Oblast: Severní čechy
Město: Janov - Arnoltice
Adresa: Janov č.p. 117 405 02
Cena: dle ceníku nebo dohodou e-mail:pension-euro2000@seznam.cz
GPS: 50°51'51.545"N, 14°15'41.919"E

Zobrazit na mapě

Hotely, penziony a další ubytování v ÈR, Janov - Janov

Ubytování v ČR => Děčín

Pension se nachází v obci Janov pár km od Hřenska. Obec Janov, ležící v překrásné krajině národního parku České Švýcarsko. Malebná vesnička, jež byla dávným sídlem vorařů a tkalců, enklávní osadou českokamenického panství Kinských, na území patřícím bynoveckému panství (Clary-Aldringenů). Dnes rekreační obec s poměrně zachovanou lidovou zástavbou (roubené domy s hrázděnými patry), pozdně barokní kaplí Jana Křtitele a větrným mlýnem holandského typu.
Překrásné okolí nabízí celou řadu možností pro cyklistiku i pěší turistiku.
V blízkosti obce se nacházejí divoké pískovcové útvary, hluboké rokle a rozlehlé lesy. 

Ubytování: 

25 lůžek s možností přistýlek

3x2 lůžkový, 1x4 lůžkový, 5x3 lůžkový pokoj /wc, sprcha na pokojích a wifi, vlastní parkoviště

venkovní vyžití - bazén, sauna, možnost grilování, altán a pod. v dosahu golfové hřiště Janov, přírodní a turistické stezky, cyklo stezky, kousek do Hřenska .....

Pension je vhodný:  rodinná dovolená, párty dovolená, turistická dovolená...

Před příjezdem nebo při příjezdu Vám rádi poradíme s plánkem kam do okolí .....

www.pension-euro2000.cz

e-mail: pension-euro2000@seznam.cz

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled  nahled  nahled nahled nahled      nahled nahled

 ____________

 

Zajímavosti o NP České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko (zřízen v r. 2000) se rozprostírá na severu Ústeckého kraje a přiléhá ke státní hranici, kde na něj navazuje národní park Saské Švýcarsko. Českosaské Švýcarsko (Labské pískovce) je typickou erozní krajinou, která se vytvořila po ústupu křídového moře v několika set metrů hlubokých vrstvách mořských sedimentů. Celé území Českosaského Švýcarska je tvořené pískovci a zaujímá rozlohu okolo 700 km2. To, co činí Českosaské Švýcarsko pozoruhodným není celková druhová bohatost, ale specifické ekologické poměry, podmiňující výskyt pozoruhodných druhů. Tak např. výskyt horských až subalpinských druhů v nezvykle nízkých nadmořských výškách i pod 150 m n. m. Českosaské Švýcarsko je však v Evropě známé v prvé řadě jako významná turistická oblast. Tato tradice zde sahá až do období pozdního romantismu na konci 18. století, kdy toto území pro širší veřejnost "objevili" krajináři z drážďanské umělecké akademie. Zpřístupňováním oblasti se zabýval zejména Horský spolek pro České Švýcarsko, který vznikl již v roce 1878 v Děčíně. Českosaské Švýcarsko se proto právem může řadit mezi kolébky středoevropské turistiky.

Pravčická brána

Pravčická brána je největší přirozená skalní brána na našem kontinentu. Je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska. Nachází se nedaleko Hřenska a po staletí vábí milovníky přírodních krás svým kouzlem. Rozměry Pravčické brány jsou úctyhodné. Rozpětí oblouku u dna je 26,5 m, výška otvoru 16 m, šířka 7-8 m, minimální tloušťka 3 m, vrcholová plošina brány je 21 m nad jejím dnem.

Od místa vstupu k Pravčické bráně se rozbíhají upravené stezky a schodiště na jednotlivé vyhlídky tyčící se vysoko nad korunami stromů, odkud můžete pozorovat samotnou Pravčickou bránu. Za pěkného počasí lze dohlédnout až na Děčínský Sněžník. Z Pravčické brány vede také nádherná cesta s působivými scenériemi až na Mezní louku.

V areálu můžete navštívit výletní zámeček Sokolí hnízdo, kde je otevřeno muzeum Národního parku Českého Švýcarska.

Tichá a Divoká soutěska

Na říčce Kamenici Tichou (Edmundovou) a Divokou soutěskou můžeme prožít romantickou plavbu lodičkou.

Kamenice byla překážkou, ale i zdrojem příjmů - plavilo se tu dříví a při zimních tazích pstruhů a lososů nastávaly rybářům zlaté časy. A do toho přišli odvážlivci s nápadem splout soutěsky na vorech. Pět dobrodruhů uzavřelo v r. 1877 sázku v hřenské hospodě U zeleného stromu. Na třech vorech vypluli od Dolského mlýna do míst, kterým tenkrát lidé říkali "konec světa". Čtyři metry dlouhá plavidla dopravila posádku bez úhony až do Hřenska. Kníže Clary-Aldringen povolal italské odborníky a pod jejich vedením pak na 200 dělníků upravovalo soutěsky, pomáhal i Horský spolek pro České Švýcarsko. Dne 4. května 1890 byla slavnostně otevřena Tichá neboli Edmundova soutěska a restaurace v soutěskách. Provoz obstarávalo pět lodiček. Převozníci v námořnických stejnokrojích poháněli a kormidlovali plavidla bidlem, což zůstalo dodnes. Divoká soutěska se svého otevření a první plavby dočkala o osm let později v r. 1898.

Zdroje: www.cztour.cz     www.ceskosaskesvycarsko.cz

České Švýcarsko | Přírodní zajímavosti

Přírodní zajímavosti
Legenda Tiské stěny Kaňon Labe Suchá Kamenice Tichá (Edmundova) soutěska Pravčická brána Jeskyně Českých bratří Růžovský vrch Divoká soutěska Malá Pravčická brána Pavlínino údolí Mariina skála Tetřevna (Balzerovo ležení) Rudolfův kámen (Ostroh) Panská skála Pustý zámek Zlatý vrch Úzké schody (Myší díry) Soutěska Křinice Černá brána Vinný sklep Klenotnice Kyjovské údolí Velký pruský tábor Brtnický potok

 
 

Pustý zámek

Růžovský vrch

Soutěska Křinice

Soutěsky Kamenice

Suchá Kamenice

Tetřevna (nesprávně též Balzerovo ležení)

Tiské stěny

Trpasličí skála

Úzké schody

Velký pruský tábor

Vinný sklep

Zámecký vrch u Vysoké Lípy

Zlatý vrch

http://www.ceskesvycarsko.cz/turisticke-cile-prirodni-zajimavosti/

České Švýcarsko - turistické informace, s.r.o. Správa Národního parku České Švýcarsko


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled