Ubytování Vejprty Krušné hory
-
-
Pension Villa PARTOSCH Vejprty
Moskevská E 55E/56, 43191 Vejprty
+420 604 429 371
www.ubytovani-vejprty.cz
-
Pension se nachází ve středu Krušných hor,na okraji města Vejprty (720m nad mořem) v ulici Moskevská 56.
Při výjezdu z města směrem na lyžařské centrum Klínovec (10km), Boží Dar (18km) a Karlovy Vary (44km). Pension je situován v klidném údolí, 100m od hranice s Německem.
Vlastní inteiéry pensionu vytvářejí příjemnou atmosféru secesní vily, postavené počátkem 20, století.
Hostům je k dispozici celkem 5 pokojů o celkové kapacitě 14 lůžek. pro větší skupiny rekreantů je možné navýšení na 20lůžek. Hosté mají k užívání stylovou jídelnu, společenskou místnost s barem, SAT a internet zdarma. Parkování je zajištěno na vlastním parkovišti u penzionu.
.
V letním období je k dispozici zahrada k rekreaci a grilování.
Orientační ceny:
při delším pobytu a nebo ubytování větších skupin - cena dohodou
cena lůžko/noc:
mimo sezónu 265Kč/v zimě 295Kč/
v létě 265Kč
snídaně: 80CZK
večeře: 110CZK
.
romantický,rodiny s dětmi, horský
- Počet pokojů: 5
- Lůžková kapacita: 14
- Počet přistýlek: 4
- Max. počet míst: 14 - další gastronomické středisko
Pro větší skupiny až 20 lůžek/po dohodě/
-
Vejprty
Město Vejprty leží v severozápadním cípu naší republiky a leží přímo u hranic s Německem, asi 22 km severozápadně od obce Klášterec nad Ohří. K obci katastrálně náleží osady České Hamry a Výsada.
Nejstarší dějiny Vejprt jsou zahaleny mlhou. O jejich založení nejsou zachovány žádné věrohodné doklady. Snad za první spolehlivější zprávu můžeme považovat údaj, že rodina Weiberg ze Saské Míšně na počátku patnáctého století založila v místě dnešních Vejprt hamr na zpracování železných rud zvaný Weinberg. Dalších sto let je však zase zahaleno do neproniknutelného oparu. Teprve v roce 1506 se mlha zvedá a my máme potvrzeno, že v tomto roce dává Bohuslav Hasištejnský z Lobkovic Hansi Schneiderovi pustý hamr Veyberth v léno. Jaké byly další osudy této oblasti po dobu půl století, nevíme. Teprve od roku 1550 již máme obraz Vejprt jasnější a spolehlivější. V tom roce tady totiž byla větrem vyvrácena mohutná jedle a pod jejími kořeny se objevila silná stříbronosná rudná žíla. Tehdejší přísečnický hejtman, pod jehož pravomoc území spadalo, tu nechal razit hlubokou štolu pojmenovanou Johann in der Wüste (Jan na poušti). Kolem štoly pak vznikla hornická osada Neugeschrei (dnešní Nové Zvolání). V okolí byly raženy další štoly a důlní podnikání přinášelo velmi dobré výsledky.
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1506.
Městu dominuje Kostel svatého Martina, Kostel Všech svatých, Socha svatého Floriána, Sloup se sousoším Piety.
Přes Vejprty vede velké množství cyklotras a turistických tras, které vedou přes hranice až do Německa. S německou obcí Bärenstein opticky tvoří jeden celek, rozdělený pouze hraničním potokem Polava.
Do Vejprt se dostanete po silnici II. třídy 224 severozápadně z obce Klášterec nad Ohří. Můžete také využít autobusovou či vlakovou dopravu. Podél hranic s Německem vede v obci železniční trať.
http://www.mistopisy.cz
Zajímavosti v okolí
Hrad Hasištejn
Zřícenina hradu Hasištejn se nachází západním směrem od Chomutova. Hrad se poprvé uvádí r. 1348 jako hrad královský. Bohuslav Hasištejnský z Lobkovic (1461-1510), všestranně vzdělaný humanista, hrad upravil a opevnil a jeho interiéry vybavil cennými sbírkami uměleckých děl a bohatou knihovnou. Od 17. století se neobývaný hrad měnil na zříceninu. Po roce 1891 a pak o století později se dočkal částečné obnovy. Postupně opět chátral a dnes je z něj půvabná zřícenina.
Zámek Klášterec nad Ohří
Ve zrekonstruovaném zámku je instalována vzácná expozice výroby porcelánu od prvopočátků po dnešek ze sbírek Umělecko - průmyslového muzea v Praze. V průběhu sezóny je přístupná zámecká vyhlídková věž, navštívit lze také hrobku v přilehlém kostele Nejsvětější Trojice s porcelánovým plastickým rodokmenem hraběcí rodiny Thunů, která vlastnila klášterecké panství nepřetržitě od roku 1623. V zámku se pořádají výstavy malířů, sochařů, koncerty vážné hudby. V letních měsících probíhají u saly terreny koncerty dechovky. Pravidelně se zde pořádají výstavy minerálů a drahých kamenů z naleziště Ciboušov - Domašín, vzdáleného 2 km severně od města v Krušných horách. V době panování císaře Karla IV. byly drahé kameny z tohoto naleziště použity na výzdobu kaple sv. Václava ve Svatovítské katedrále na Pražském hradě a v kaplích sv. Kříže a sv. Kateřiny na Karlštejně. Ve stylových prodejnách na nádvoří zámku je možné zakoupit ručně malovaný porcelán a šperky z broušených minerálů.
-
Klášter se nachází na ostrohu nad řekou Ohří na okraji Kadaně. Je nejstarší poutním místem Čtrnácti sv. Pomocníků na území Českého státu. Kaple se poprvé připomíná r.1470. V této době se již připravoval příchod řádu do Kadaně. Františkáni byli ke kapli uvedeni kolem roku 1474, kdysi si zřejmě také vybudovali provizorní konventní budovu. Pravděpodobně se tehdy začalo i se stavbou nového trojlodního kostela, dokončeného a vysvěceného na podzim 1480. V jeho výzdobě se odrazilo postavení a ambice zakladatelů a příznivců kláštera, Hasištejnských Lobkowiczů. brození nastalo až ve 2.polovině 17.století, kdy došlo k renovaci budov. Nový inventář získal tehdy i kostel. V dnešní době je klášter sídlem Městského muzea v Kadani, které nabízí několik okruhů prohlídek. První vás zavede do gotických a barokních sklepů, kde naleznete expozice o mineralogii, zkamenělinách a historii hornictví v regionu.
Druhý vás provede přízemím budovy, v níž budete seznámeni s historií kláštera a františkánů, kteří zde žili po několik století. Poslední okruh vám umožní vstup do jednotlivých mnišských cel, jež dnes slouží k prezentaci historie královského města Kadaně. V obnovované a přes den volně přístupné klášterní zahradě je zasazena chmelnice a vinice s počínající tradicí vinobraní a výrobou místního vína. Od roku 1995 patří mezi naše národní kulturní památky.
Díky podpoře, kterou skupina ČEZ věnuje rozvoji cyklistických stezek, se můžete podívat v ústeckém kraji na kole mezi Kadaň a Klášterec nad Ohří. Zdejší trasa byla zprovozněna v roce 2008 a vede podél pravého břehu řeky Ohře. Jedná se o samostatnou obousměrnou komunikaci pro cyklisty o šířce 3 metry s povrchem z kaleného štěrku, která měří 8,1km. Trasa je nenáročná. Cyklostezka začíná v Kadani na Nábřeží Maxipsa Fíka, u řeky Ohře. Slyšíte dobře. Po kresleném večerníčkovém hrdinovi se tady jmenuje nově upravené nábřeží. Na promenádě, se kromě cyklistické a in line dráhy, nachází různé atrakce hlavně pro děti. A proč to pojmenování? Autor populárního Maxipsa žil v nedalekém, dnes již zaniklém Ahníkově.
Zajímavým úsekem na nábřeží je unikátní lávka, tu tvoří 81 m dlouhá ocelová konstrukce, která je ukotvena ve skále na rámech. Plochu tvoří pozinkované průhledné rošty.
Cyklostezka vede podél řeky Ohře s výhledem na historické město Kadaň a zejména v úseku pod Suchým Dolem je jedinečný výhled na Město Klášterec nad Ohří a Krušné hory s vrcholy Měděnec nebo Klínovec. Na trati jsou k dispozici odpočívadla pro cyklisty i pro pěší včetně mapových podkladů na informačních tabulích a stojanů na kola.
Cestou uvidíte také takzvaný Kadaňský stupeň. Toto vodní dílo bylo postaveno v letech 1966 - 1971. Hráz má délku 104 m a šířku 4,9 m. Výška je 18,4 m. Hydroelektrárna je umístěna v samostatném bloku na pravé straně hráze a je osazena Kaplanovou turbínou.
V Klášterci nad Ohří se můžete podívat na zámek, který se nachází na levém břehu řeky Ohře v anglickém parku. V zámeckém areálu je rovněž sala terrena s glorietem se sochařskou výzdobou od Jana Brokofa z 80. let 17. století a křížová cesta z 90. let 17. století. Na park navazuje areál lázeňského areálu Evženie.
Cestu si můžete prodloužit až do Perštejna přes Černýš a Lužný. Popřípadě se dá v Lužným přejet na druhý břeh řeky a vrátit se po druhé straně do Kadaně – přes Okounov, Kotvinu a Rašovice.