logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Čtvrtek (21.11.2024)
SVÁTEK: Albert
ZÍTRA: Cecílie

*** Penzion a restaurace NA SUCHÉ KAMENICI - Hřensko - ČESKÉ ŠVÝCARSKO

Telefon: +420732872159, 732872127
Typ: Penzion
Oblast: Severní čechy
Město: Hřensko
Adresa: Hřensko 110, 40717
Cena: 300,- Kč včetně snídaně e-mail: na.suchekamenici@email.cz
GPS: 50°51'53.341"N, 14°13'45.710"E

Zobrazit na mapě

nahled

Rodinný penzion s restaurací NA SUCHÉ KAMENICI je umístěn v krásném prostředí Hřenska, které je vstupní branou do Národního parku České Švýcarsko a ideálním výchozím bodem pro výlety a turistiku do okolí. 

Penzion se nachází při vjezdu do Hřenska od Děčína přímo u značky označení obce.

Nabízíme:

RESTAURACE

Provozní doba:

Pondělí - zavřeno

Úterý - neděle 10:00 - 22:00 hod.

Po dohodě možná změna

Českou domácí kuchyni a minutky

- restaurace - 22 míst

- venkovní posezení - 40 míst

- parkoviště i pro BUS

- možnost uložení jízdních kol

- možnost:  svatby, rauty, rodinné oslavy,školení a pod.

UBYTOVÁNÍ

- 15 lůžek

z toho 1x2, 2x4, 1x5 lůžkový pokoj

/sprcha, wc na pokojích/

Penzion je vhodný pro rodinnou dovolenou, menší školní akce do 15 lůžek, ubytování pro firmy, turisty a pod.

Možnosti rybolovu, horolezectví, cyklostezky, pěší turistika, koupání v Děčíně

HŘENSKO

Příroda, do níž je Hřensko zasazeno, je obdivuhodná. Hřensko je vstupní branou do  Národního parku České Švýcarsko. Malebná obec ležící na soutoku Labe a Kamenice se zcela soustředí na cestovní ruch. S nadmořskou výškou 115m n.m. je nejníže položenou obcí České republiky. Návštěvníky jistě uchvátí mohutný kaňon Labe, z něho vstupuje mezi skály neméně krásné údolí vinoucí se podél řeky Kamenice. Značná část obce se rozkládá v tomto údolí, které je z obou stran obklopeno vysokou hradbou skalních stěn. Díky nízkým teplotám mezi skalami se zde daří horským rostlinám, což je při nízké nadmořské výšce Hřenska nevídanou raritou.
  
První zmínka o Hřensku pochází z 15. století, kdy zde stála krčma sloužící vorařům. Od 16. století se zde začali usídlovat další obyvatelé. Obživu jim zajišťovala těžba a plavení dřeva, vznikaly zde sklady zboží a rozrůstaly se krčmy. Za panování hrabat Clary-Aldringenů došlo k prudkému rozvoji turistiky, byl založen jeden z prvních Horských spolků u nás.
 
Hřensko je výchozím místem pro výlety na Pravčickou bránu, největší přírodní skalní most na našem kontinentu a do Soutěsek  řeky Kamenice, kde je možné absolvovat projížďku na lodičkách se zajímavým výkladem převozníka. Tyto významné turistické atrakce spojuje naučná stezka.

Turistika

Naučná stezka přátelství
Hřensko – Tři prameny (3 km) - odbočka k Pravčické bráně (5 km) - Pravčická brána a zpět (6 km) - Mezní Louka (12 km) - Mezná (14 km ) - Soutěsky (14,5 km) - přístaviště v Edmundově soutěsce (15,5 km) - dolní přístaviště (16,5 km) - silnice (18,5 km) - Hřensko (19 km)


Výlet zahájíme ve Hřensku. Můžeme vyjít od břehu Labe a podrobněji si prohlédnout pohraniční obec, považovanou za bránu do nejpůvabnější oblasti Českého Švýcarska. Chceme-li ušetřit nějaký ten krok, vyplatí se zaparkovat v horní části Hřenska u hotelu Klepáč. Vyrazíme po červené turistické značce , stoupající společně se silnicí směrem k Mezní Louce. Je třeba dávat pozor na motorová vozidla, některé zatáčky nejsou zcela přehledné. Vyplatí se využít autobusového spojení a dojet ke Třem pramenům . Tady konečně uhýbáme ze silnice vlevo a stále po červené značce stoupáme kamenitou lesní cestou mezi jednotlivými skalami. Z informační tabule na zastávce naučné stezky se dozvíme podrobnosti o lesích Labských pískovců, o rostlinách a kvádrových pískovcích. Opustíme příjemné údolíčko a trochu se zadýcháme při strmějším výstupu.


Odbočka vede k Jeskyni českých bratří, využívané exulanty v době pobělohorské. Vracíme se zpět na značku a pokračujeme k odpočinkovému místu pod Pravčickou bránou. Nespokojíme se s pohledem „zespodu“ a vydáme se asi 0,5 km vzhůru upraveným chodníkem. Výstup na samotnou Pravčickou bránu je od r. 1980 uzavřen, obrovský počet návštěvníků ohrožoval jeho samotnou existenci. I tak se podíváme až k bráně a vystoupíme na okolní skalní vyhlídky. Do areálu se platí vstupné. Příjemné posezení nabízí restaurace Sokolí hnízdo, která vznikla r. 1881 rozšířením původního výčepu.
Následuje vcelku pohodlný úsek tzv. Gabrielinou stezkou, zbudovanou v r. 1892. Stále sledujeme červenou značku a takřka po vrstevnici „obkreslujeme“ monumentální Křídelní stěnu a další útvary – je zajímavé, že i zcela mimo letní sezónu tady potkáme spoustu obdivovatelů této romantické trasy. Občas se potěšíme dílčími výhledy především na Růžovský vrch a pak pohodlně sestoupíme k silnici a Mezní Louce . Tady najdeme dobré zázemí: hotel, restauraci, občerstvení, prodejnu se suvenýry, kemp.


Z Mezní Louky jdeme po zelené značce – asi 2 km po silnici až do malé vsi Mezná. Objevíme tady spoustu rázovitých chalup, některé z nich i novější objekty slouží jako penzióny, vesměs jsou v provozu pouze v letní sezóně. Uprostřed obce značka ostře uhýbá vlevo a velice strmě zprvu otevřeným terénem, pak lesem mezi skalami klesá do romantického údolí Kamenice, k Meznímu můstku . Přejdeme na levý břeh a pokračujeme podél proudu Kamenice k přístavišti. Stejně jako před více než 100 lety bude naším dalším dopravním prostředkem člun, naším společníkem převozník, který pohání a kormidluje plavidlo bidlem. Z jeho výkladu se dozvíme vše zajímavé o skalách, lemující potemnělý kaňon řeky. Po absolvování 960 m dlouhého úseku Edmundovou soutěskou vystoupíme na pravý břeh a pohodlnou cestou jdeme k silnici. Vyjdeme v blízkosti hotelu Klepáč ve Hřensku.

http://www.hrensko.cz


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled